Atrakcje | ONYX Domki nad morzem w Mielnie. Noclegi, wczasy nad morzem Mielno Atrakcje
Atrakcje

Atrakcje

Latarnia morska w Gąskach

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną jest latarnia morska w Gąskach. Została zbudowana w czasie zimy na przełomie 1877/78r., mierzy 50,2 m. wysokości i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce. Posiada masywne fundamenty, obsadzone na ośmiokątnej podstawie o średnicy 11,3 m. Światło latarni jest widoczne przy dobrej pogodzie z odległości 19,5 mili morskiej- co daje około 36 kilometrów. Jest udostępniona do zwiedzania. Na szczyt prowadzą kręte schody, a widok z tarasu zapiera dech w piersiach.

Przystań rybacka w Unieście

Przystań rybaków morskich jest często odwiedzana przez turystów. Tu można kupić ryby prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty, śledzie i inne ryby. Przybysze z głębi kraju z zainteresowaniem przyglądają się pracy rybaków na łodziach i w sieciarniach.

Przystań rybacka w Chłopach

Przystań rybacka jest często odwie­dzana przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza. Nie brakuje też smacznych ryb morskich wędzonych i smażonych na miejscu.

Atrakcje na Jeziorze Jamno

Całe jezioro znajduje się w Gminie Mielno.

Jego średnia głębokość wynosi 1,4 m, a maksymalna 3,9 m. Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej, uchodzą do niego dwie rzeki: Dzierżęcinka oraz Uniesta. Jamno jest połączone z Morzem Bałtyckim poprzez kanał zwany Jamieńskim Nurtem, który znajduje się ok. 2 km za Unieściem. Ujście kanału podczas sztormów jest często zasypywane. Dominującymi gatunkami ryb w wodach Jamna są: leszcz, sandacz, węgorz europejski. Pozostałymi gatunkami ryb występującymi w jeziorze są: szczupak pospolity, lin, karaś, okoń europejski, płoć, krąp, jazgarz, troć wędrowna. W Jamnie występuje minóg rzeczny, który jest gatunkiem ściśle chronionym w Polsce

Na jeziorze Jamno znajduje się kilka wypożyczalni sprzętu wodnego mających w swojej ofercie wypożyczenie:

– rowerów wodnych,

– łodzi wiosłowych,

– motorówek.

Oferowane są również przewozy motorówką szybką.

Jedną z największych atrakcji są zapewne rejsy wycieczkowe stateczkiem Mila. “Mila” wypływa codziennie, a znaleźć ją można na końcu pomostu niedaleko przystani TRAMP. Przystań Jachtowa Klubu znajduje się przy ulicy Chrobrego 32, nad jeziorem Jamno. Jest to kilkuhektarowy teren z dwoma pomostami wchodzącymi w jezioro. W centralnym miejscu stoi wysoki maszt stylizowany na maszt żaglówki oraz  swoisty pomniczek, a właściwie kadłub żaglówki “Konik morski”.

Wędkowanie w Mielnie

Amatorzy wędkowania mogą wykupić specjalne zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na dwie wędki na obszarze jeziora Jamno. 

Facebook Messenger